Kitap Okumak?

Okumak… İnsanın nefsine agır gelen, bir iş olarak girildiğinde agır gelen bir durum. Bu biçimde görüldüğünden ötürü de insanın soğumasına, uzaklaşmasına sebep olan bır durum haline geliyor. Özelikle de web tüketimi ve taşınabilir ortamlarda da bilgiye ulaşma kolaylığından ötürü kitap okuma oranı arttı.

Kitap Okumanın Zararları

Kitap okurken oturuşlardaki teknik hatalar, yakın okumalar, uyumlu olmayan yanlış pozisyonlar sıhhatımızı bozma durumundan dolayı değişik sıkıntılara sebep açabilir .

Bunların haricinde ; uyumlu ısı ve aydınlık da mühimdir .

Kitap Okumanın Faydaları

Bilginin yanı sıra; özellikle gündelik yaşamda kullanılan ya da kullanılmayan kelimelerle kendini donatma; iletişim nitelikleri kazanma; düş dünyasını geliştirme; olaylara bakış açısılarını ve canlandırma ile ileri dönük düşünme benzerisi ve dahi değişik alanlarda şahsi ilerleme olanağı sağlar .

Burada mühim durumda olan kitap okuma alışkanlığını ve çeşitliliğini bununla birlikte kitaba ulaşma imkanlarını arttırabilmektir; kitap okumaya başlama, alışkanlık haline getirme zordur. Fakat bir daha yanınızdan ayıramayacağız bir dost kazanmış olursunuz.

Yorumlar  

0 #1 profile 02-11-2018 12:34
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile