Araştırma-Eleştiri-İncelemeDiğer

Temel Astroloji (Gökyüzü Yalan Söylemez)

temel-astroloji-senay-yangel-hermes-yayinlari

Bu kitap insanlığın yazılı tarihinin öncesine dayanan, bugün tüm dünyada fen bilimleri olan astronomiden faydalanan sosyal bir bilim dalı olan astrolojide doğru bilinen yanlışların zihinlerden silinmesi ve doğru bilginin yer alması düşüncesi ile kaleme alınmıştır. Astroloji, Rabb’in bize çizmiş olduğu ruhsal hayat planını yorumlayan bir rehberdir. Rehberle ilerleyen yolunu kaybetmez ve gideceği yolu bilen hedeflerine kolaylıkla ulaşır. Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun.

***

İÇİNDEKİLER

Önsöz…8
Editörün Notlar…10
Kitaba Yazılan Tebrikler…11
Kutlama…14
ilham Verenler: Nostradamus… 17
ASTROLOJİ NEDİR, NE DEĞİLDİR?…21
ASTROLOJİ DİLİMDİR, FAL DEĞİLDİR…27
ÇİN ASTROLOJİSİ…29
VEDİK (HİNT) ASTROLOJİSİ…39
EZOTERİK (RUHSAL) ASTROLOJİ…44
ASTROLOJİ, ZODYAK ve BURÇLAR KUŞAĞI, HOROSKOP NEDİR?…55
doğduğunuz gün Önemlîdİr…59
GEHÇEK GÜNEŞ BURCUNUZU HULUN…69
AY VE AY BURÇLARI…77
AY BURÇLARI HESAPLAMA TABLOSU…89
GÜNEŞ ve AY TUTULMALARI…164
1916-2040 YILLARI GÜNEŞ TUTULMALARI TABLOSU…172
1916-2040 YILLARI AY TUTULMALARI TABLOSU…179
AY’IN GÜNLÜK HAYATIMIZA ETKİLERİ…186
BURÇLAR ve GENEL ÖZELLİKLEHİ…190
GÖKYÜZÜ YALAN SÖYLEMEZ!…200
GEZEGENLER ve TEMSİL ETTİKLERİ…209
KENDİNİZİ KEŞFEDİN,- ASTROLOJİDE AY DÜĞÜMLERİ ve ANLAMLARI…215
HOROSKOPTA EVLER ve ANLAMLARI…220
DOĞRU ve GÜVENİLİR BİLGİ ASTROLOJİ EĞİTİMİNDEN GEÇER…222
ONLINE RUHSAL ASTROLOJİ ENSTİTÜSÜ ARTIK TÜRKİYE’DE…225
YANTRA ve TILSIMLI GÖMLEK ÖRNEĞİ…228
TIBBİ ASTROLOJİ, GEZEGENLER, GÜNEŞ ve AY TUTULMALARININ SAĞLIĞIMIZA ETKİLERİ…232
JAİMİNİ ASTROLOJİSİ…239
TÜRK İSLAM KÜLTÜRÜ’NDE MÜNECCİMBAŞILIK…247
HİÇBİRİMİZİN BURCUNDA BİR DEĞİŞİKLİK YOK!…250
AŞK ŞİFRELERİ ÎLE SEVDİĞİNİZİN KALBİNİ KAZANIN…254
KADINLAR, PARTNERİNİZİN BURCUNA GÜRE AŞK HAYATINIZA YÖN VERECEK ASTROLOJİK ŞİFRELER…268
ERKEKLER, PARTNERİNİZİN BURCUNA GÖHE AŞK HAYATINIZA YÜN VERECEK ASTROLOJİK ŞİFHELER…280
BURÇ UYUM TABLOLARI…289
BURCUNUZA GÜRE HALI VE DEKORASYON ÖNERİLERİ…299
BURÇLARIN İŞ HAYATINA ETKİLERİ…303
BURCUNUZA GÖRE EVLİLİK HAYATINIZ…306
ANNELER, BEBEKLER ve İLK EVRE…313
VASTU NEDİR?…320
ASTROLOJİ KRİSTALLER ve RENKLER…324
ASTROLOJİ SÖZLÜĞÜ…335

ÖNSÖZ

Kendimi bildim bileli gökyüzü beni çok etkilemiştir. Böylelikle astroloji hayatıma girdi ve son nefesimi vereceğim ana kadar da göklerin rehberliğinde bu alandaki yolculuğum devam edecek Rabb’im izin verdikçe tabii. Kitabımı yazmamın başlıca nedeni bu alanda ne kadar çok kaynak ve ne kadar doğru bilgi sizlere aktarılırsa; astrolojinin popüler kültürün bir yansıması olmadığını bu büyük sistemde 12 burç 12 tip insan olmadığını! duymak istediklerinizi değil gerçeği ortaya koyan muhteşem bir sistem ve Allah’ın bize çizmiş olduğu ruhsal planı yorumlayan bir rehber olduğunun anlaşılmasına katkıda bulunabilmek.

Ülkemiz’de Osmanlı döneminde altın çağını yaşayan astroloji, OsmanlI’nın sona ermesi ile unutulmaya yüz tutmuş eğitimsiz insanların gündemde yerini alması ile astroloji adı altında insanlığın yazılı tarihinden bile eski bu derin kadim öğreti suistimal edilmiştir ve ne yazık ki ben de tüm dünyada bilim olarak kabul edilmiş üniversitelerde eğitimi verilen saygı duyulan astrolojiyi eğitimlerimi tamamlayıp profesyonel olarak danışmanlık yapmaya başladığımda yapılan yanlışların önyargısı ile yoğun eleştirilere maruz kaldım. Falcılık ve medyumlukla ilgisi olmadığını fen bil­imleri olan astromiden faydalanan sosyal bir BİLİM dalı olduğunu anlatana kadar sapla saman birbirine karıştı tabii. Varsın olsun doğruya giden yolda emeklemeden yürümek yürümeden koşmak olmaz ben hiç vazgeçmedim geçmeyeceğim.

Beni bu eşsiz yolculukta çocuk çağlarımdan itibaren destekleyen gökyüzüne ışınlanmak için çeşitli teorilerim ve uygulamalarımla bitmek bilmeyen sorularım karşısında 5 dakika soru sormamam için 10 lira rüşvet teklif edip ara sıra çıldırtma noktasına getirdiğim halde tahammülünü benden esirgemeyen ve sürekli destekleyen canım anneme, ilk teleskopumu alan, ilk gözlem evine beni götüren canım babama, ruh eşim sevgilim hayat arkadaşım Yüksel Yangel’e benimle birlikte gecelerce uykusuz kalıp eğitimlerimde yanımda olup sıkılmadan yorulmadan araştırmalarıma verdiği destek ayırdığı zaman bana olan güvenine heyecanımı hüznümü kaprislerimi benimle paylaşıp bıkmadan usanmadan saatlerce gökyüzü üzerine yaptığım konuşmalanmı hoşgörü ve sabırla dinleyip benimle BİR olduğu için sonsuz teşekkürler ediyorum.

Manevi babam; bilge ruh sayın Cemil İpekçi bir baba şefkati ile yüreğini yüreğimle birleştirip bana ve mesleğime verdiği destek değer cesaret ve bu yolda benimle yürüdüğü için sonsuz teşekkürler ediyorum.

Canım Asenam, gökyüzününün güzelliklerinde buluştu­ğumuz ilk andan itibaren omuz omuza abla kardeş Astroloji adına doğru bilinen yanlışlara karşı tüm kalbinle mücadele edip benimle olduğun desteğin ve sevginle bana kattıklarınla yanımda olduğun için sonsuz teşekkürler.

Türk Müziğinin Divası sayın büyüğüm Bülent Ersoy hanımefendiye desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ve Şükranlarımı sunarım.

Üstadlanm Sayın Prof. Gary Gomes, Sayın Kaptan Astrolog Yücel Sügcn; bilgiye giden eşsiz yolda bildiklerinizle yoluma ışık olduğunuz benden desteğinizi hiç bir zaman esirgemediğiniz için her ikinize de sonsuz teşekkürler.

Sevgili Melek Baykal yaptığımız programlarda Astrolojiye ve bana verdiğin önem ve destek için astrolojiyi ülkeme tanıtmama katkıda bulunduğun için sonsuz teşekkürler.

Canım ablam, modanın sihirli ellerinin sahibi Şehriban İpek’e, güzel yürekli güzel kalpli canım Ceylan’ıma; billur sesli arkadaşım Tuğba Özerk’e, erkek kardeşim Karay’a, kız kardeşim Gülay’a ve bana inanan mesleğime destek veren tüm güzel dostlara sonsuz sevgiler ve teşekkürlerimle.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

ŞenayYANGEL

EDİTÖRÜN NOTLARI

Gökyüzünden, Ülker Yıldızı ‘ndan cana şöyle bir ses geldi,

“Sen yeryüzüne mensup değilsin. Sen ötelerden geldin. Bu yüzden aklını başına al da yücelere yüksel. Tortu gibi dibe çökme. ”

Divan-t Kebir

Bu kitap, Tekke ve Zaviyeler Kanunu’nun ardından, “Ben Astrologum” diye geçinen safsatacılara adeta bir tokat niteliğin­dedir. Astroloji Bilimi hakkında en ufak bir bilgisi olmayan bu grup, ne yazık ki Türkiye’de astroloji biliminin gelişmesini en­gellemiştir. Gezegenlerin açılan, Ay ve Güneş’in konumu, Ho­roskop ve Doğum Haritası gibi Astroloji’nin temel terimlerinden dahi bihaber olan bu anlayış, son 100 yıldır in­sanların geleceğini kahve telvesi ve kartlara bağladı. Sayın Şenay YANGEL tarafından kaleme alınan ve yanlış bilinenin doğru kabul edildiği bu anlayışa cevap niteliğinde olan Temel Astroloji adlı eserini bu bakış açısıyla zevkle okudum. Aydınlanmanın başlangıcının doğru bilgiye ulaşarak, onun rehberliğinde ilerle­yerek yapıldığı düsturundan hareketle Türkiye’de astroloji bi­liminin hak ettiği noktaya gelmesi için yazılan bu eseri rehber edinmeniz dileği ile…

Murat AYDIN

KİTABA YAZILAN TEBRİKLER

Astroloji binlerce yıldır insanoğlunun kullandığı bir bi­limdir, her ne kadar bazı insanlar astrolojiyi falla karıştırsa da bugün tüm dünyada bir bilim olduğu ispatlanmıştır. Hepi­miz gökteki yıldızların doğduğumuz andan itibaren etkilerini alırız. Güneş’in rengimizi değiştirmesi, Dolunay zamanı ço­ğumuzun duygusal olduğu gibi diğer gezegenlerin hatta en küçük yıldızında zaman zaman negatif zaman zaman pozitif etkilerini alırız. Yıldızların konumu değişir devamlı onun içinde bizim kendi doğduğumuz gün, yıl, saatle de bizlerinde günlük yaşamlarımızda etkilerini gösterirler. Ben tam 42 yıl evvel astrolojiyle ilgilenmeye başladım. Bir astrolog olarak değil astrolojiden faydalanarak. Alaylı olmaya bir şey demi­yorum çünkü alaylılarda çalışarak öğrenebilir ama maalesef ülkemizde her şeyin kolayına kaçmak gibi bir tembellik ol­duğundan astrolojide de hakiki astrologların yorumlarını almak ve astrologum demek çoğu kişiyi astrolojiden soğuttu ve astrolojiyi falla karıştırdı. Şenay YANGEL, benim bu ül­kedeki ikinci astroloğumdur. Birincesi Rahmetli Hülya KO- ÇAK’tı ve onunda tasdiklediği İkincisi Şenay YANGEL, kendisi birçok eğitim ve diplomasını almış hem Batı hem de Hint astrolojisinde bugün dünya üzerinde söz hakkına sa­hiptir. İyi ki tanıdım onu. Başarıları daim olsun, gökler yar­dımcısı.

Cemil Anka İPEKÇİ/ Moda Tasarımcısı

***

Bu kitap ülkemiz ve yurttaşlarımız için çok gecikmiş bir astroloji rehberi. Beraberinde tüm dünyada rehber olarak her insanın kullanması gereken bir kitap. Planlanmasından ha­zırlanmasına yazılmasından basılmasına her aşamada harca­dığın emeği gören biri olarak; bu kitabın değerinin maddi olarak belirlenmesinin mümkün olmadığını biliyorum. Manevi olarak ise okuyucuna verdiğin değerin kitaba yansı­ması mükemmel. “Parasız ve işsiz kaldığım dönemde Astro- log’luk yapmaya başladım” diyenden tut da “Ben astroloji yokken de içsel sezgilerimle bu işi yapıyordum” diyen; as­trolojinin en az 6000 yıl geçmişi olduğunu dahi bilmeyen; eğitimini almamış; astrolojinin ne olduğunu kendilerinin dahi bilmediği; falcıların, büyücülerin, medyumların teke­linde kalmış olan mesleğinin savaşını ülkemizde vermek kolay olmuyor. Bu yöndeki hırstan bencillikten arınmış; sa­dece prensiplerle mesleğin adına verdiğin mücadeleye sanı­rım en yakın ben şahidim. Gazete köşelerinde bile ‘Yıldız Falı’ adı altında yayınların yapıldığı bir ülkede bu mücadeleyi onurlu ve sabırlı bir şekilde vermen her şeyin üzerinde tak­dire şayan. Tüm bu mücadelenin bence en önemli adımı bu kitap oldu. Kitap her zaman her yerde her kideye ulaşabilen en önemli kaynaktır. Hiçbir televizyon yada radyo programı; hiçbir internet sitesi kitabın yerini alamaz. Bir elin parmağını geçmeyecek kadar astroloğun olduğu; kendi kendilerine as- trologluk ünvanı verenlerin enflasyonunun patladığı ülke­mizde; astrolojiyi halka anlatma çaban; bilinen yanlışları düzeltmenin daha zor olduğu da göz önüne alındığında; çok emek, çaba ve sabır isteyen bir yoldu. Sen bu yolda üstün ba­şarı ile ilerliyorsun. Seninle her zaman olduğu gibi bir kez daha gurur duydum. İyi ki benim hayat arkadaşımsın. Bu ko­nuda kendimi çok şanslı hissediyorum.

Yüksel YANGEL/Avukat

***

Sevgili Şenay Yangel hocamı dört sene önce tanıdım. Ondan önce bende her kadın gibi fal baktırır, tarot açtırır­dım. Onunla ilk kez Bakırköy’deki ofisinde bir araya geldik. Ofisin içerisi her dilden astroloji kitaplarıyla doluydu. Ken­disi de tarmızı gözlükleriyle bir profesör edasıyla kitaplarn arasında kaybolmu§ gibiydi. O gün başlayan yolculuk son nefese kadar onun engin bilgisinde gökyüzünün rehberliği ile devam edecek. Astrolojinin fal olmadığını, sosyal bir bilim dalı olduğunu tüm dünyada üniversiteleri olduğunu çok araştırıp çalışma gerektirdiğini dünya astroloji birlikleri olduğunu ve kendisinin de bu birlikler ve yönetimde gö­revli olduğunu öğrenmemle Astroloji yaşamımın vazgeçil­mezi oldu. İyi ki varsın Şenay YANGEL her geçen gün ilmin artsın ve göklerin rehberliğinde bize yol göstermeye devam et. Bu kitap hepinizin kendinizi yeniden keşfetme­nizi sağlayacak yol gösterici bir pusula. Gökyüzünün ışığı altında aydınlanın.

ASENA/ Dansçı

***

Güzel kalbi, yıldızların dilinden anlaması ve gökyüzü bi­liminde son derece başarılı olmasının yani sıra şifalı mantra- lan içinize huzur verir. Astrolojiyi hayatın her alanına adapte edebilmekte usta bir astrolog çok iyi bir dost, mükemmel bir annedir. Korumacılığı ve şifacılığı o kocaman kalbinden size bir ışık gibi yansıyacaktır. Bu kitap tamda hayatla ettiğimiz mücadelede nasıl davranmamız gerektiğine astrolojik olarak yol gösterecektir. Sevgili Şenay’ın güzel ve açık anlatımıyla keyif alarak okuyacağınız bir kitap olduğunu düşünüyorum. Benim güzel dostumun emeklerine sağlık.

Tugba ÖZERK/ Ses Sanatçısı

***

KUTLAMA

Bir eser ortaya koymak uğraşı, amacı ne olursa olsun her şeyden önce aydınlanma için yakılan bir mumun ışığını diğer ışıklara katmak demektir. Bu eser ayrıca astroloji gibi aradan geçen binlerce yıllık birikime rağmen yanlış tanınan bir alanda ortaya çıkıyorsa değeri daha da yükselir. Yazarının amacının işlediği konulara baktığımızda bilgiyi daha ilerlet­mek olduğu anlaşılıyor. Temel Astroloji adını verdiği eserle o kült bilim alanında yanlış bilinenleri düzeltmek uğradı bile bilim için önemli bir katkı sayılır. Gerçekten de çağımızda bilginin bazı alanlarda karmaşık veya bulanık olduğunu gö­rüyoruz. Doğrular diye yanlışların kafalara çakıldığını izliyo­ruz. Daha sonra bu hataların düzeltilmesi onlarca yıl alabilir. Böyle konularda Astroloji en fazla itibar gören alandır. Çünkü insanların daha kolay ve kandırıcı olan bilgilere itibar etmeleri yaradılışlarında vardır.

Işık tayfından sonra birbirine göre şölen sayılacak pek çok renk elde edilir. Bu renkleri uygun yerlerde kullanan ünlü ressamlar insanlığa inanılmayacak kadar güzel resimler su­narlar. İşte sade bilginin bile usta bir elden geçerek hiç unu­tulmayacak tarzlar, formüller ve anlatım sayesinde temel bir işlev yaratması mümkündür. Bu nedenle bir kitap sadece bir konunun ifadesi değildir. Bir kitap aynı zamanda yazarının kimliğidir. Onun sahip olduğu bilgileri bize ulaştıran bir araç olmak kadar kişiliğinin de konuya vurduğu damgayı sonraki nesillere ulaştırır. Bu nedenle özellikle astroloji alanında eser veren insanların kişiliklerine büyük önem vermek gerekir. Toplumda nelerle uğraştığına, mücadelesine ve insanlara…

Yazar

BENZER İÇERİKLER

Sanat Yoluyla Hakikat Bulunur mu? – Derin Düşünce Fikir Platformu

Editor

Tanıl Bora – Milliyetçiliğin Kara Baharı

Editor

Richard Sennett – Yeni Kapitalizmin Kültürü

Editor
Yükleniyor....

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. İstediğiniz zaman çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku

Gizlilik ve Çerez Politikası