Kişisel Gelişim

Beynine Format At

beynine format at 5ee7461f915c5

Önsöz

Kitabıma hoş geldiniz!

Her kişisel gelişim kitabı aynı iddiayla çıkar karşımıza:

“Bu kitap hayatınızı değiştirecek!”

Bu kitapların ortak noktası, genelde pozitif olmak üzerine kuruludur. “Sen bir başkasın, büyük potansiyelin var. Eğer bu potansiyeli bulur ve buna inanırsan hayatın değişecek! Buna inan ve uygula!”

Hayatların yüzde kaçı değişir, bilemeyiz. Ama yıllardır okuduklarımızı farklı cümlelerle söyleyen ve hâlâ “aynı” iddiada olan birçok yeni kitap piyasaya çıktığına göre, bu kitapların başarı yüzdesinin pek yüksek olduğu söylenemez.

İlk kitabımı okuyanlar bilir, ben de benzer bir iddiada bulunmuştum. Ama söylediğim tamamen farklı bir şeydi. Sadece pozitif olmaya çalışarak hayatımızda büyük bir değişim yaratamayacağımızı, SORUNLARIN NEDENLERİNİ BULUP TEMİZLEMEMİZ GEREKTİĞİNİ söylemiş ve birtakım metotlar anlatmıştım. Ve değişikliği gerçekleştirmek için uygulama yapmanın zorunluluğundan bahsetmiştim.

Bu iddiamı ciddiye alan binlerce okurum sadece kitabı kullanarak fobi, kaygı, ağrı, sigara bağımlılığı ve benzeri birçok sorunu kendi kendilerine çözdüler. Bana e-mail, sosyal medya ya da telefon yoluyla ulaşan yüzlercesinden teşekkür mesajları aldım ve almaya da devam ediyorum.

İlk kitabı yazdıktan sonra gördüğüm farklı vakalar ve ekip olarak aldığımız sonuçlar, hem sistemi mükemmelleştirmemizi sağladı hem de aslında beynimizle doğru iletişim kurabilirsek, BEYNİN KENDİ YARATTIĞI tüm sorunları teker teker nasıl ortadan kaldırabildiğini bize gösterdi.

Bunun yanı sıra sistemin kullanımı Türkiye sınırlarını aşarak, bizzat tarafımdan eğitilen yabancı bir ekip vasıtasıyla Portekiz, İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da da bu kitapta paylaştığım şekliyle uygulanıyor. Bu vesileyle davet edildiğim seminer ve eğitimlerde sistemin kurucusu olarak konuşmalar yapmanın ve eğitimler vermenin gururunu yaşıyorum. Türkiye’den çıkmış bir sistemin yaratıcısı olarak bu sistemin, gelecek yıllarda daha da yayılmasını sağlamak bana inanılmaz büyük bir mutluluk verecek…

Bu arada katıldığım bir canlı yayında, belki de dünyada bir ilke imza atarak bir “fobi geçirme” denemesini başarıyla tamamladım. Aslında böyle bir olayı canlı yayında izlemek de insanların sisteme güvenini sağladı, sonuna kadar sebat etmeleri için motivasyon yarattı.

18 yıl önce başladığım yolculuğumun ikinci ve daha olgun bir “meyvesiyle” karşı karşıyasınız. İlk kitabım iddialıydı, okudukça siz de göreceksiniz, bu kitabım çok daha iddialı!

Karşınızda canlı yayında fobi geçirecek kadar gözünü karartmış, sistemine ve ekibiyle aldığı sonuçlara güvenen, bunu detaylarıyla paylaşmak isteyen bir yazar var!

Size hayatınızda yolunuzu tıkayan engelleri aşmanız, sağlık, mutluluk, başarı gibi tüm hedeflerinize ulaşmanız için gerçekten çok hızlı sonuç veren ve sürekli kendini yenileyen bir sistemi anlatacağım…

Bu keyifli dönüşüm yolculuğuna tekrar hoş geldiniz! Eğer bir kusurumuz olursa, şimdiden affola…

Sevgilerimle…

M. Barış Muslu  
Ocak 2013

Elinizde sihirli bir değnek olsa
hayatınızda neyi değiştirirdiniz?

İ y i   d ü ş ü n ü n . . .

Hayatınızda birkaç anı hiç yaşamama şansınız olsaydı, bu hakkı kullanır mıydınız?
Peki, hangi anları silip atmak isterdiniz?
Geçmiş geçmişte kaldı diyebilirsiniz. Ancak, size hayatınızda yaşadığınız “kötü olayların” hayatınızdaki sorunları oluşturduğunu söylesem…

Yani:

• Korkularınızı
• Fobilerinizi
• Başarısızlıklarınızı
• Takıntılarınızı
• Psikolojik rahatsızlıklarınızı
• Fiziksel rahatsızlıklarınızı
• Karakterinizin iyi ve kötü yanlarını

Ve size bunun gerçekten böyle olduğunun garantisini versem, o zaman bu hakkı kullanmak ister miydiniz?
Gerçekten hangi anlara “format atmak” isterdiniz?

Bu kitapla
neler yapabilirsiniz?

Evet, itiraf ediyorum. Kitabım pek eğlenceli olmayabilir!
Ama zaten amacım sizi eğlendirmek, motive etmek, yarın sabah kalktığınız zaman hatırlamayacağınız, etkisi birkaç saat ya da gün sürebilecek “ara gazlar” vermek değil! Zaten bunu hakkıyla yapan binlerce kitap olduğunu ve yine de etkilerinin çok sınırlı kaldığını düşünüyorum.

Bu kitapta amacımız tamamıyla SORUN ÇÖZMEK!

Ama sorun çözmek için de, sorunun ne olduğunu tespit etmek, nedenini teşhis etmek, sorunu nedenleriyle ortaya çıkarmak ve onları temizlemek gibi adımları atmamız gerekiyor.

Bahsettiğim adımlar pek de keyifli olmayabilir. Sonuçta sorunla yüzleşmek, bazı olumsuz duyguları kısa süreli de olsa yaşamak gibi bir süreçten bahsediyorum. Evet, çok kısa sürelerde kalıcı çözümlere ulaşacağız, hedefimiz büyük ama temizleme sürecini yaşamadan bunlara ulaşmamız mümkün değil!

Amacımız sorunlara kısa süreli odaklanarak onları hayatımızdan tamamıyla atmak. Mesela, yerdeki bir taşı fırlatıp atmak için önce yerini tespit etmemiz, elimize almamız ve son olarak da güç kullanarak elimizle fırlatmamız gerekiyor.

Bu kitapta yapacaklarımız da tamamıyla aynı…

İlk kitabım Yıka Beynini’yi okuyan ve özellikle konuya ilgi duyanlar, hayatımızda yaşadıklarımızı neden yaşadığımızı anlatan detaylı bir teorik bölüm bulmuşlardı. Bu kitapta daha az teoriden bahsetmeye çalışacağım. (Yine de söz veremem ). Ama önceki kitabımda uzun uzun anlattığım teorilerin özünde yatan ve sorun çözme odaklı olan her şey bu kitapta da var. Bu uzun teori anlatımlarını kaçırdığınızı düşünmeyin sakın.

İlerleyen sayfalarda, hayatımızda hepimizin yaşadığı ya da yaşayabileceği birçok sorunu “beynimizin yardımıyla” (aslında beynimize devreye girmemesini söyleyerek) nasıl çözeceğimizi bulacaksınız.

Aşağıda doğru uygulamalarla çözüm bulabileceğiniz konuların bazılarını bulabilirsiniz. Ama unutmayın, bu listede göremediğiniz pek çok sorunun çözümü de yine NeuroFormat® yöntemiyle mümkün.

Beynimize format atarak çözebileceklerimiz

• Profesyonel başarı • Migren – fibromiyalji
• Spor ve sahne performanslarının arttırılması • Ağrılar
• Panik atak – kaygı bozuklukları
• İlişkiler • Obsesif kompulsif bozukluklar
• Utangaçlık • Depresyon
• Tüm fobiler – yükseklik, uçak, yılan, kedi vb • Dikkat bozukluğu, hiperaktivite
• Strese bağlı şikâyetler
• Topluluğa karşı konuşma • IBS (Hassas Bağırsak Sendromu)
• Travmatik olaylar • Tüm psikosomatik şikâyetler
• Korkular ve endişeler • Kilo sorunları
• Bir yakının kaybı • Sigara bağımlılığı
• Aşk acısı • Uykusuzluk hastalığı
• Suçluluk, öfke temizliği • Vajinismus

Dediğim gibi çözebileceklerimizin listesi bununla sınırlı değil. Beynin sağlığımız üzerindeki etkisini daha iyi anladıkça, çoğu fiziksel rahatsızlığın aslında beyinde başladığını ve çözümünün de beyinde olduğunu idrak ettikçe, YAPABİLECEKLERİMİZİN BİR SINIRININ OLMADIĞINI göreceksiniz.

Bu arada kitabın bazı bölümlerinin sizi fazla ilgilendirmediğini düşünebilirsiniz. Fobiniz yoksa çeşitli fobileri nasıl geçirebileceğinizi okumak istemeyebilir, belli bir konuda kaygınız yoksa o bölümle ilgilenmeyebilir, öfkeli birisi olmadığınızı düşünüyorsanız bu konuyu pas geçebilirsiniz.

Açıkçası bu kitabı başından sonuna okumanız gereken bir kitap olarak düşünmeyin. Kitaptan almanız

gereken iki önemli unsur var.

Birincisi, sizinle paylaşacağım NeuroFormat® tekniğinin uygulaması. Tabii ki daha önce görmediğiniz bir uygulamayı, yazılı bir şekilde öğrenmeye çalıştığınız için ilk seferde karışık gelebilir. Özellikle tekniğin detaylı açıklamasının bulunduğu bu bölümü bir “kullanım kılavuzu” olarak, tamamıyla idrak edene kadar okuyun. Aslında, uygulamaya başladığınızda ve pratik kazandıktan sonra ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz! Sizden hayatınızı değiştirme yolunda birazcık sabır ve sebat bekliyorum, uyarayım.

Diğeri ise, NeuroFormat® tekniğini hangi konuda nasıl uygulamanız gerektiği. Hangi konulara yöneleceğinizde serbestsiniz. Tüm bölümleri okumayı seçmeyebilirsiniz. Ancak yine de, sizi tam olarak ilgilendirmediğini düşündüğünüz bir konuda da, işinize çok yarayacak bir “püf noktası” yakalayabilirsiniz.

Bu kitapta size kişisel gelişim kitaplarının
yarattığı “toz pembe” hayatlardan,
boş vaatlerden söz etmiyorum.

Bu kitabım piyasaya çıkmadan yaklaşık bir sene önce, önemli bir “doktor programında” canlı yayında fobi geçirecek ve en önemlisi buna cesaret edebilecek kadar büyük bir iddiadan bahsediyorum! Evet, tüm sorunlar ve bu sorunları ortadan kaldıracak uygulamalar canlı yayında bir saat içerisinde temizlenecek kadar “net” olmayabilir. Ancak, yine de doğru teşhis ve uygulamayla hiç beklemeyeceğiniz kadar mucizevi sonuçlar alabilirsiniz.

Bu, 30 senedir hiçbir şekilde durmamış, çığlık şiddetinde tecrübe edilen bir hıçkırıktan 20 seneden beri hayatı yaşanılmaz hale getiren bir IBS (Hassas Bağırsak Sendromu) rahatsızlığına kadar birçok durumu kapsayabilir. Aslında sorununuzun özellikle de belli bir olumsuz olaydan sonra başladığına kanaat getirdiyseniz, çözme ihtimali “imkânsız” görünen durumlar için bile büyük umut ışığı olduğunu söyleyebilirim.

Sizinle birazdan paylaşacağım sistemin hayatınızı değiştireceğine tüm kalbimle inanıyorum. Ancak bunun geçerli olabilmesi için sebat etmeniz çok önemli. Bu kitabın bir tek sefer okunarak, uygulanmadan geçilen diğerleri gibi değil, hayat boyu başvurduğunuz bir başucu kitabı olması gerekiyor.

Evet, hayatınızı değiştirmek konusunda iddiaları benzer yüzlerce kitap ve sistem olduğunu biliyorum. Ama eğer bana teşekkür etmek için ulaşan, bu yöntemle hayatlarındaki büyük bir sorunu çözmüş ve daha sonra başlarına gelebilecek olası sorunları da nasıl çözebileceğini öğrenmiş binlerce kişiden biri olmak isterseniz bu sisteme şans verin. Lütfen, sadece denemek için değil, “ısrar etmek” adına normalde “şans verdiğinizden” daha fazlasını verin.

Bu süreç sonunda; hayatınızda yaşadığınız
birçok “olumsuzluğu” değiştirmek adına belki de
şu ana kadar elinize geçen en önemli
“aracı” bulduğunuzu göreceksiniz.

Evet, size gül bahçesi vaat ediyorum!

Bütün korkularınızdan arınacak, fobilerinizden, sigara bağımlılığından, kilolarınızdan kurtulacak; kronik ağrılarınıza, hayatınızı zorlaştıran yanlış inançlarınıza son vereceksiniz.

Hem de gayet bilimsel, etkin ve sistematik bir yöntemle. Çoğu durumda dakikalar içinde!

Tek şartım var!

Siz de iyi bir öğrenci olacak, kendi üzerinizde çalışmak için zaman ayıracaksınız.

“Pozitif düşün, hayallerin gerçek olsun” diyen, etkisi “ara gazı” vermekten öteye gitmeyen kişisel gelişim kitaplarından siz de sıkılmadınız mı zaten?

Öyleyse tam yerine geldiniz demektir!

Biz şimdi birlikte bambaşka bir şey yapacağız.

Gerçek bir temizlik operasyonuyla “ilkel” programlarından bir türlü vazgeçmek istemeyen beynimize format atacağız!

Neuro Format yöntemiyle hayatımızı baştan aşağı değiştireceğiz.

Ne duruyoruz?

Hadi, başlayalım artık…

***

İçindekiler

Önsöz…9
Elinizde sihirli bir değnek olsa hayatınızda neyi değiştirirdiniz?…11
Hangi anlara format atmak isterdiniz?…12
NeuroFormat® nedir?…13
Bu kitapla neler yapabilirsiniz? …14
Neden 30 dakika?…19
Biz nasıl biz olduk?…21
Beynimiz nasıl çalışır?…25
Beynimiz…27
Beynimizi kontrol edemiyoruz!…34
Tek yol temizlemek!…49
Beynine format at!…55
Beyne format atmaya başlamak…57
NeuroFormat® Tekniği…59
NeuroFormat® Vuruşları…78
Gerçek hayatta Neuroformat®…92
Sorunlanmızın nedenleri…96
Kötü olaytan formatlamak…100
Genel temizlik…107
Özgüllük prosedürü!…109
Genel kaygı temizliği…111
12 Temel Korkunun fomnatlanması…116
“Meli-malı” temizliği…141
Öfke temizliği…143
Kendimizle barışmak…150
Özel durumlar…155
Fobiler…157
Utangaçlık…167
İlişkiler…176
Para ve kariyer…187
Sigarayı bırakmak…194
Kilo…198
Safllık İçin NeuroFormat®…205
Sağlık…207
Ömek programlar…216
Psikolojik programlar…240
Sonsöz…249

Kitabıma hoş geldiniz!

Her kişisel gelişim kitabı aynı iddiayla çıkar karşımıza:

“Bu kitap hayatınızı değiştirecekl”

Bu kitapların ortak noktası, genelde pozitif olmak üzerine kuru­ludur. “Sen bir başkasın, büyük potansiyelin var. Eğer bu potansi­yeli bulur ve buna inanırsan hayatın değişecek! Buna inan ve uygula!”

Hayatların yüzde kaçı değişir, bilemeyiz. Ama yıllardır okuduklarımızı farklı cümlelerle söyleyen ve hâlâ “aynı” iddiada olan birçok yeni kitap piyasaya çıktığına göre, bu kitapların başarı yüzdesinin pek yüksek olduğu söylenemez.

ilk kitabımı okuyanlar bilir, ben de benzer bir iddiada bulunmuş­tum. Ama söylediğim tamamen farklı bir şeydi. Sadece pozitif olmaya çalışarak hayatımızda büyük bir değişim yaratamayacağı­mızı. SORUNLARIN NEDENLERİNİ BULUP TEMİZLEMEMİZ GEREKTİĞİNİ söylemiş ve birtakım metotlar anlatmıştım. Ve deği­şikliği gerçekleştirmek için uygulama yapmanın zorunluluğundan bahsetmiştim.

Bu iddiamı ciddiye alan binlerce okurum sadece kitabı kullana­rak fobi, kaygı, ağn, sigara bağımlılığı ve benzeri birçok sorunu kendi kendilerine çözdüler. Sana e-mail, sosyal medya ya da tele­fon yoluyla ulaşan yüzlercesinden teşekkür mesajları aldım ve almaya da devam ediyorum.

İlk kitabı yazdıktan sonra gördüğüm farklı vakalar ve ekip olarak aldığımız sonuçlar, hem sistemi mükemmelleştirmemizi sağladı hem de aslında beynimizle doğru iletişim kurabilirsek, BEYNİN KENDİ YARATTIĞI tüm sorunları teker teker nasıl ortadan kaldırabildiğini bize gösterdi.

Bunun yanı sıra sistemin kullanımı Türkiye sınırlarını aşarak, biz­zat tarafımdan eğitilen yabancı bir ekip vasıtasıyla Portekiz, İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da da bu kitapta paylaştığım şekliyle uygulanıyor. Bu vesileyle davet edildiğim seminer ve eğitim­lerde sistemin kurucusu olarak konuşmalar yapmanın ve eğitimler vermenin gururunu yaşıyorum. Türkiye’den çıkmış bir sistemin yaratıcısı olarak bu sistemin, gelecek yıllarda daha da yayılmasını sağlamak bana inanılmaz büyük bir mutluluk verecek…

Bu arada katıldığım bir canlı yayında, belki de dünyada bir ilke imza atarak bir “fobi geçirme” denemesini başarıyla tamamladım. Aslında böyle bir olayı canlı yayında izlemek de insanların sisteme güvenini sağladı, sonuna kadar sebat etmeleri için motivasyon yarattı.

18 yıl önce başladığım yolculuğumun ikinci ve daha olgun bir “meyvesiyle” karşı karşıyasınız. İlk kitabım iddialıydı, okudukça siz de göreceksiniz, bu kitabım çok daha iddialı!

Karşınızda canlı yayında fobi geçirecek kadar gözünü karartmış, sistemine ve ekibiyle aldığı sonuçlara güvenen, bunu detaylarıyla paylaşmak isteyen bir yazar var!

Size hayatınızda yolunuzu tıkayan engelleri aşmanız, sağlık, mutluluk, başan gibi tüm hedeflerinize ulaşmanız için gerçekten çok hızlı sonuç veren ve sürekli kendini yenileyen bir sistemi anla­tacağım…

Bu keyifli dönüşüm yolculuğuna tekrar hoş geldiniz! Eğer bir kusurumuz olursa, şimdiden affola…

Sevgilerimle…
M. Banş Muslu Ocak 2013

Elinizde sihirli bir değnek olsa hayatınızda neyi değiştirirdiniz?

İyi düşünün…

* Hayatınızda birkaç anı hiç yaşamama şansınız olsaydı, bu hakkı kullanır mıydınız?
* Peki, hangi anlan silip atmak isterdiniz?

Geçmiş geçmişte kaldı diyebilirsiniz. Ancak, size hayatınızda yaşadığınız “kötü olayların” hayatınızdaki soranları oluşturduğu­nu söylesem…

Yani:

* Korkularınızı
* Fobilerinizi
* Başarısızlıklarınızı
* Takıntılarınızı
* Psikolojik rahatsızlıklarınızı
* Fiziksel rahatsızlıklarınızı
* Karakterinizin iyi ve kötü yanlarını
* Ve size bunun gerçekten böyle olduğunun garantisini ver­sem, o zaman bu hakkı kullanmak ister miydiniz?
* Gerçekten hangi anlara “format atmak” isterdiniz?

Hangi anlara format atmak isterdiniz?

Hayatımızın dönüm noktaları

Hepimizin hayatında dönüm noktaları var. Başarılı olduğu­muz, “köşeleri döndüğümüz” noktalar için pek bir şey yap­mamıza gerek yok. Peki, ama ya bizi korkutan, üzen, utan­dıran, suçluluk hissettiren, öfkelendiren, aşağıya çeken dönüm noktalarınız?

Şimdi sıkı durun.

Size çok önemli bir gerçeği açıklamak istiyorum:

Tek bir olay bile hayatınızı değiştirmiş olabilir!

Ama bu sandığımızdan daha iyi bir haberde olabilir.

Eğer böyleyse işimiz, yani o olayın beynimizde yarattığı olum­suz etkiyi temizlememiz daha kolay…

Ancak, tüm hayatımız travmalarla dolu da olabilir. Evet, itiraf ediyorum; işte o zaman işimiz biraz daha zor, ama yine de çok hız­lı yol alabilir, hayatımızı daha mutlu, sağlıklı, başarılı kılmak için pek çok şey yapabiliriz.

NeuroFormat® nedir?

NeuroFormat®. kelime anlamıyla nörolojiyi formatlamak, yeni­den biçimlendirmek anlamına gelmektedir. Beynin sağlık, başa­rı ve mutluluk için yeniden “formatlanmasını sağlar. Benim ge­liştirdiğim bu sistem, özellikle son 20 yıl içinde çıkmış, çeşitli ne­denlerden kitlelere tam olarak ulaşmamış birçok farklı öğretiyi kapsamaktadır.

Beyin, bizim konuşma terapileriyle yapmaya, çalıştığımızdan çok daha hızlı şekillenir. Mesela, bir sürücü geçirdiği bir kaza anında, 1-2 saniyelik bir zaman diliminde araba kullanmaktan, ha­yat boyu korkmayı öğrenebilir. Klasik yöntemler, bu kişiyle gün­lerce sürecek konuşmalar yaparak araba kullanmaktan trafiğe çıkmaktan korkmamasını sağlamaya çalışır.

Beynimizin, bu durumda sakin kalmayı geri öğrenmesi için de sadece 1-2 saniyesi vardır.

NeuroFormat® sistemi, değişimi bu kısa sürede gerçekleştir­mek üzerine yoğunlaşmakta; klasik yöntemlerde aylar alabilen te­daviler, bu metodoloji çerçevesinde sadece saatler içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Bu kitapla neler yapabilirsiniz?

Evet, itiraf ediyorum. Kitabım pek eğlenceli olmayabilir!

Ama zaten amacım sizi eğlendirmek, motive etmek, yarın sabah kalktığınız zaman hatırlamayacağınız, etkisi birkaç saat ya da gün sürebilecek “ara gazlar” vermek değil! Zaten bunu hakkıyla yapan binlerce kitap olduğunu ve yine de etkilerinin çok sınırlı kaldığını düşünüyorum.

Bu kitapta amacımız tamamıyla SORUN ÇÖZMEK!

Ama sorun çözmek için de, sorunun ne olduğunu tespit etmek, nedenini teşhis etmek, sorunu nedenleriyle ortaya çıkarmak ve onları temizlemek gibi adımlan atmamız gerekiyor.

Bahsettiğim adımlar pek de keyifli olmayabilir. Sonuçta sorun­la yüzleşmek, bazı olumsuz duygulan kısa süreli de olsa yaşamak gibi bir süreçten bahsediyorum. Evet, çok kısa sürelerde kalıcı çözümlere ulaşacağız, hedefimiz büyük ama temizleme sürecini yaşamadan bunlara ulaşmamız mümkün değil!

Amacımız sorunlara kısa süreli odaklanarak onları hayatımız­dan tamamıyla atmak. Mesela, yerdeki bir taşı fırlatıp atmak için önce yerini tespit etmemiz, elimize almamız ve son olarak da güç kullanarak elimizle fırlatmamız gerekiyor.

Bu kitapta yapacaklarımız da tamamıyla aynı­lik kitabım Yıka Beynini’yi okuyan ve özellikle konuya ilgi duyanlar, hayatımızda yaşadıklarımızı neden yaşadığımızı anlatan detaylı bir teorik bölüm bulmuşlardı. Bu kitapta daha az teoriden bahsetmeye çalışacağım. (Yine de söz veremem ©). Ama önceki kitabımda uzun uzun anlattığım teorilerin özünde yatan ve sorun çözme odaklı olan her şey bu kitapta da var. Bu uzun teori anla­tımlarını kaçırdığınızı düşünmeyin sakın.

İlerleyen sayfalarda, hayatımızda hepimizin yaşadığı ya da ya­şayabileceği birçok sorunu “beynimizin yardımıyla” (aslında bey­nimize devreye girmemesini söyleyerek) nasıl çözeceğimizi bula­caksınız.

Aşağıda doğru uygulamalarla çözüm bulabileceğiniz konuların ba­zılarım bulabilirsiniz. Ama unutmayın, bu listede göremediğiniz pek çok sorunun çözümü de yine NeuroFormat® yöntemiyle mümkün.

Yazar

BENZER İÇERİKLER

Etkili ve Başarılı Konuşma Sanatı

Editor

Burak Büyükdemir – Kümesteki Kartal Neden Uçamaz

Editor

BEYİN OYUNLARI

Editor
Yükleniyor....

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. İstediğiniz zaman çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku

Gizlilik ve Çerez Politikası