Diğer

Zayıflamada Son Söz

Bugüne kadar sağlıklı yaşam, diyet ve beslenme üzerine duyduğun, bildiğin ve gördüğün her şeyi unut, çünkü hiçbiri sana zayıflama konusunda çözüm getirmedi. Deniz Egece, yepyeni bir yöntem ve tüm hayatınızı değiştirecek fikirlerle size yepyeni bir yaşamın kapılarını açıyor.
Diyet listeleri, ölçümler, eziyete dönüşen egzersizler ve size diyet konusunda baskı yaratan her şey tarih oluyor. Doktorların, beslenme uzmanlarının, diyetisyenlerin düşüncelerini ve uygulamalarını tarihe gömecek bu kitap, sana kilo problemini çözmen için SON SÖZ’ü söyleyecek. Deniz Egece’ye kulak ver, yaşadığın değişime inanamayacaksın. Yeni hayatının ilk gününe başlamak için bu kitabı al ve evine götür.
Yazar diyor ki: Sevgili okuyucum.Farkındalık kaç kilo fazlan olduğunu bilmen demek değildir, bedeninin değerini bilmektir. Kilo almak istiyorsan Diyet yap! Gerçekten zayıflamak istiyorsan san tek bir çözüm öneriyorum bilincini değiştir. Lütfen kendine zaman ayırarak bu kitabı defalarca oku. her okuduğunda yeni bilgilerin farkındalığınt kazanacaksın. Her okuduğunda bunun başka bir kitap okuduğunun farkına varacaksın. Öğrendiklerini çevrene anlat, anlattığında bilincini yeniden yapılandıracak, anlattıkça fazlalıklarının bedenini terk ettiğini göreceksin. Bu sadece bir kitap değil, bu senin yaşamını ve bedenini değiştirecek senin içinden bir parça.
“Ben bilgiyi, şifayı ve özgürlüğü yıllarca Uzak Doğu, Avrupa ve Amerika’da aradım. Ama bilgi, şifa ve özgürlük benim içimdeymiş. Sen sen ol bilgiyi, şifayı ve özgürlüğü içinde keşfet. En iyi kitap sensin, en iyi hekim sensin, en iyi ilaç sensin. Sen Yaradanın eşsiz mucizesi olan seni farkettiğinde özgürleşeceksin.”
“Sen şükret ve sevgi ol, o zaman cennette olacaksın.” Deniz EGECE
***
İÇİNDEKİLER
Deniz Egece Kimdir?     5Şükran ve Teşekkürler     7Önsöz     11Kendi Kendine Tedavi     17Enerji     47Bilinç     69Öz Ego     87Zihin ve Beden     1054D – Durum     1414D – Düşünce     1554D – Duygular     2094D – Davranışlar     239Değişim     2613DD – Farkındalık     2953DD – Özgürleştirmek     3113DD – Kodlama     331Egece Beslenme Metodu     361Son Söz     369
DENİZ EGECE KİMDİR?
Otuz beş yaşına kadar fabrikatördü. Günün birinde işlerini bırakarak kendini araştırmalarına verdi. Elliye yakın ülke gezerek enerji bilim dallarında eğitimler aldı. Bu süre içinde 40 kilo vererek, bağımlılıklarından kurtuldu. Üç dilde 5 binin üzerinde kitap inceledi, binin üzerinde insanla çalışarak, seminerler verdi. Dünyanın çözemediği ideal bedenin sırrını kendi dünyasında çözdü. Fazla kiloların bilinç seviyesinde psikosomatik bir sorun olduğunu, kesin tedavisinin kişinin kendisinin ışık ve ses yoluyla tedavi edebileceği yaklaşımını geliştirdi ve insanlarla paylaştı.
Uzakdoğu, Avrupa ve Amerika’da yoga, yoga terapi, kontaplasyon, pilates, NLP, hipnoz, hipnomeditasyon, meditasyon, kuantum fiziği, fotografik hafıza, ses ve ışık terapisi, ayurveda, hızlı okuma, reiki, fengshui, biyoenerji ve beden dili eğitimleri aldı. Harvard Üniversitesi NYFA’de sinema, subliminal reklam ve görüntü teknolojisi eğitimleri aldı.
NNB-Nöro Natürel Bedeni kurarak subliminal nöro teknoloji ile ürettiği “Farkındalık cihazı”, “Bilinç kodlama cihazı”, “Görsel ve işitsel kodlama cihazı”, “Odaklanma & motivasyon cihazı” ürünleri psikosomatik terapi cihaz niteliğindeki ilk ve tek üründür. Eczacılıkta devrim niteliği taşıyan bu ürünler, kimyasal ilaç kullanılmayan, doğal ve hiçbir yan etkisi olmayan ürünlerdir ve eczanelerde satışa sunulmuştur.
Bilinen tedavilerin dışında, kendi kendine tedavi yöntemini geliştirmiş en güçlü ilacın insanın kendi bedeninde taşıdığını ve en iyi hekiminde insanın kendisinin olduğu temelini savunmaktadır.
Düşünce molalarında, Şükran ve sevgi terapileri ile bilinç değişimi uygulamaktadır. Hastalıkların tedavisinde ya da oluşması muhtemel sonuçları önceden tedavi etme yöntemlerinde kullanılan ses ve ışık ile bilinç kodlama çalışmaları yapmaktadır.
Kendi kendine tedavi ve ilaç niteliğindeki Düşünce Molası Teknik ve Metotları adlı kitabın yazarıdır. Çalışmalarını ve ürünlerini dünyaya anlatmak, öğretmek için uzman ekiplerle çalışmalarına devam etmektedir.
.
“Ben bilgiyi, şifayı ve özgürlüğü yıllarca Uzak Doğu, Avrupa ve Amerika’da aradım. Ama bilgi, şifa ve özgürlük benim içimdeymiş. Sen sen ol bilgiyi, şifayı ve özgürlüğü içinde keşfet. En iyi kitap sensin, en iyi hekim sensin, en iyi ilaç sensin. Sen Yaradanın eşsiz mucizesi olan seni farkettiğinde özgürleşeceksin. “
“Sen şükret ve sevgi ol, o zaman cennette olacaksın.”
ŞÜKRAN VE TEŞEKKÜRLER
Tüm yaşanmışlıklarım ve deneyimlerim boyunca hayatın beni bu günlere hazırladığının bilincinde değildim. Kendim için, kendimi keşfetmek için başladığım bu çalışmaların sonucunda, insanlığa fayda ve katkı sağlayabilmek adına yazdığım kitabımın yayıma hazırlanmasında emeği geçen, hatırladığım, hatırlayamadığım herkese sonsuz teşekkürler ederim.
Yanımda durmayıp, bana inanmayan, kendim olmamı engellemeye çalışan, yolumda ilerlerken beni engelleyen, yıkıcı ilişkilerime ve tanıdığım insanlara, yaşamın ve değerli insanların değerlerini görmemde katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum.
Beni doğuran ve büyüten anne ve babama ve katkısı olan diğer yakınlarım ve öğretmenlerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Bilincimin gelişmesinde değer ve fayda sağlayan, yolumda ilerlememde katkısı olan, Rahmetli Mustafa Kemal Atatürk bilincine, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve yaşama haklarıma, Türk insanına ve ziyaret ettiğim ülkelere ve oradaki insanlara sonsuz saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.
Bugüne kadar okuduğum tüm kitap ve yazıları yazıp bana katkı sağlayan tüm yazarlara, eğitim aldığım okullara ve dallarında uzman akademisyen hocalarıma, renkli düşünebilmem ve gelişmemde katkısı olan Türkiye’ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Kitabımın editörlüğünü yapan Melike Aydoğan’a kitabın kapak tasarımı düşüncelerimi grafik çalışmalarıyla aktaran grafik tasarımcısı Hüseyin Kınay’a Kitabın dizgisini yapan Zümra Kınay’a ve tüm danışanlarımın istekleri sebebiyle yazmam için bana motivasyon verenlere teşekkür ediyorum. Kitabımı yazmaya ayırdığım 6 ay içerisinde bana zaman vererek meşgul etmeden işlerine sarılarak işlerimizi başarıyla yerine getiren çalışanlarıma da teşekkür ediyorum.
Kendi farkındalığım ve gelişmem adına çıktığım yolda çalışmalarımı, insanlık adına faydaya dönüştürürken bana cesaret veren ve beni teşvik eden, sonuçlarını bilmeden sonuna kadar bana inanarak tüm enerjilerini yolumuza adayan iş ve yaşam ortaklarım olan Melike Aydoğan ve Ümit Güngör’e yaşamım boyunca güzel insan olmalarından ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, var oldukları için Yaradan’a şükran dualarımı iletiyorum.
Tüm yaşamımda yanımda olup, doğru seçimler yapmamda bana ışık ve yön vererek, doğru düşüncelerimi inancım haline getirdiğim ve sana ettiğim her duamın karşılığını verdiğin için. Bana hediye ettiğin beden ve zihnimin gelişmesine izin verdiğin ve bilincimle senin farkına varma değerini bana verdiğin için Yaradanım, sana şükürler olsun.
Kızım Ece ve oğlum Ege, mucize varlığınız, benim de yaşamda tutunmama katkı sağlamıştır. Sizi bana bağışlayan Yaradan’a sonsuz sevgi ve şükranlıldarımı bir kere daha iletmek istiyorum, bu yazıları yazabilmemde varlığınızın bana ilham verdiğini bilmenizi istiyorum.
.
Bu kitabı ikiz çocuklarım kızım Ece ve oğlum Ege’nin sevgilerine adıyorum…
.
ÖNSÖZ
İki kardeş sobaya odunları doldurup sobayı yakar ve bir anda büyük bir patlama olur. Patlama esnasında kardeşlerden biri ölür, diğerinin de bacakları feci şekilde yanar. Doktor yaralanan çocuğun bacaklarının kesilmesi gerektiğini söyler. Anne ve babası yıkılmıştır, ne de olsa bir evlatları ölmüş diğerinin de bacağı kesilecektir. Anne ve baba doktordan kesme işlemini ertelemesini rica ederler. Doktor kısa bir süre için bunu kabul eder. Aile doktorla çocuğun bacağının kesilmemesi için tam iki ay tartışır. Çocuğun bacakları kesilmez, sargılar açıldığında sağ bacağının sol bacağından 6 cm daha kısadır ve sol ayağındaki parmaklar yok olmuştur. Çocuğun yeniden yürüyebileceğine dair inancı tamdır. Zihninde yürüyebileceği günü canlandırarak egzersizler yapar ve bir gün ayakta durabilmeyi, birkaç adım atmaya başarır. Yeniden yürüyebileceğine dair inancından asla şüphe etmemiştir. Koltuk değneklerinden kurtulur ve yürümeye, sonra da koşmaya başlar. Doktorun kesilmesi gerektiğini söylenen bacaklar günün birinde ona dünya rekoru kazandırır. Çocuğun adı Glenn Cunningham’dır. Ona dünyanın en hızlı insanı ve yüzyılın sporcusu ünvanları verilmiştir.
.
Sevgili okuyucum, öncelikle bu ülkenin bir insanı ve dünyada var olduğum için, sana katkı ve fayda sağlamak adına kendimi bu konuya adamış olmanın bilinciyle sana araştırmalarımı, gözlemlerimi, bilgilerimi, çözümlerimi sunuyorum. Bu kitabı okumanın temel amacı ideal bedene ulaşmak ve ömür boyu bir daha kilo almadan yaşamak olmalıdır.
Lütfen kendine zaman ayırarak bu kitabı defalarca oku, her okuduğunda yeni bilgilerin farkındalığını kazanacaksın. Her okuduğunda başka bir kitap okuduğunun farkına varacaksın. Öğrendiklerini çevrene anlat, anlattığında bilincini yeniden yapılandıracak, anlattıkça fazlalıklarının bedenini terk ettiğini göreceksin. Bu sadece bir kitap değil, bu senin yaşamını ve bedenini değiştirecek senin içinden bir parça.
Bu kitap için verdiğim emek, zaman ve finans yatırımımı seninle paylaşmak istiyorum. 10 sene öncesine kadar fazla kilolarla yaşayan ben, bir gün bu sorunun mutlak bir çözümü olduğu düşüncesiyle yola çıktım. Şirketlerimi kapattım ve öncelikle 40 kilo vererek bu hayata başladım. Daha çok öğrenmek ve okuyabilmek için hızlı okuma teknikleri ve fotografık hafıza teknikleri eğitimi aldım. Kilo konusunu çözmek adına üç dilde 5 binden fazla kitap okudum, 1 milyon dolardan fazla parayı sonu belli olmayan bir amaç için harcadım. Ömrümden 60 bin saatten fazla zamanı buna ayırdım, 40 ülkede farklı ırk ve kültürden fazla kilolu ve ideal bedende yaşayan insanlarla konuştum, tartıştım, onları kıyasladım ve birlikte çalıştım. Binlerce insana yüreğimle, karşılık beklemeden fayda sağladım. Birçok üniversitede bilgilerimi paylaştım. İnternetten kilo problemiyle ilgili binlerce video izledim. İki senedir de profesyonel, uzman ve gönüllü olarak, ekipler kurarak araştırma ve çalışma yapıyorum. Alternatif tıp konusunda, kişisel gelişim seminer ve eğitim merkezlerinden eğitimler aldım. Obezite ve anatomi üzerine klasik tıp konusunda seminerlere katıldım. Deneyimlerimi anlamak, kendimi sorgulayarak bedenimi izlemek için dağlarda tek başıma günlerce kaldım. On sene içinde 2300 sayfa not tuttum. Bugüne kadar onlarca kez, notlarımı düzenledim ama her seferinde bir sebepten dolayı, bu kitabı çıkaramadım. Bu kitap için, yaşama amacım için değer verdiğim birçok insanı kaybettim. Geldiğim noktada algıladığım gerçek şuydu:
Bugüne kadar farkındalık kazanabilmek için birçok bilimle ilgilendim, ama öğrenmem gereken ilk bilim kendimi bilmekmiş. Evrende var olan tüm bilimler, kendini bildiğimde bana hizmet etmeye başlar.
İnancın gücü her yerde, her zaman, farklı şekillerde karşıma çıktı. Dini inançların etkisini ve gücünü algılamak için inancın dışındaki tüm dinlerin kitaplarını, yazıtlarını, öğretilerini okudum ve sorguladım. Cami, kilise, sinagog, tapınaklarda törenlere katıldım, derneklere gittim ve algılamam gerekenleri algıladım. İnançları beden, beslenme, harekete ve yaşamın genelini ilgilendiren diğer inançların gerçek yapılarıyla ilişkilendirerek çözüm aradım. Tüm dünyanın binlerce çözüm yolu ürettiği halde bu sorunun son bulmadığı dikkatimi çekmişti. Bense dünyanın baktığı noktada değil, farklı noktalarda çözüm aradım.
Değerli bir gecede beş saat yerimden kalkmadan Yaradanıma var olduğum için şükrederek, bana güç vermesi ve doğru yolu göstermesi için dua ederek yattım. Ertesi sabah uyandığımda aklımdan çıkmayan şu sözlere kendimi teslim ettim. “Henüz hazır değilsin, ileride gelecek doğru gün için oluşum yasasıyla, sabırla, odağını bozmadan sevgi ve ilgiyle yola devam etmelisin.” Her gün şu anda okuduğun bu kitabın ortaya çıkması hayaliyle yaşadım.
Kitabımda çok fazla bilimsel terim kullanıp, sıkılmana ve kavram kargaşasına yol açmak istemiyorum. Sade, basit ve anlaşılır dilde yazmaya özen gösterdim. Bilimsel gerçekleri de günlük hayatın içinde kullanılır ve anlaşılır kılmaya çalıştım.
Uzmanlar, fareler üzerinde yaptığı deneylerden yola çıkarak çözüm önerirler. Bazıları da çok para kazanmak için hap yap, para kap düşüncesiyle sağlıklı bedenlere ölüm saçar. Cerrahım diyerek

Yazar

BENZER İÇERİKLER

Namazla Yeniden Doğdum

Editor

Erkekleri Kullanma Kılavuzu

Editor

Gülmemişin Kitabı Olmuş

Editor

Yorum bırak

* Bu formu kullanarak yorumlarınızın bu web sitesi tarafından saklanmasını ve yayınlanmasını kabul etmiş olursunuz.

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. İstediğiniz zaman çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku

Gizlilik ve Çerez Politikası