Kişisel Gelişim

Yeter ki İsteyin!

yeterki-isteyin-kapak

Esther ve Jerry Hicks’in bu büyüleyici kitabı, fiziksel olmayan varlıkların öğretisini sunarak, hak ettiğiniz keyifli ve doyurucu hayatı yaşamanız için isteklerinizi nasıl ortaya çıkaracağınızı öğrenmenize yardımcı olacak.
Okudukça, ilişkilerinizin, sağlık sorunlarınızın, finansınızın, kariyer endişelerinizin ve daha bir çok şeyin evrensel yasalardan nasıl etkilendiğini göreceksiniz ve hayatınızın pozitif yönde ilerlemesine yardım edecek etkili yöntemleri keşfedeceksiniz. İyi şeylerle dolu bir hayatı yaşamak, sizin doğuştan gelen hakkınız! Bu kitap, size bunu gerçekleştirmenin yollarını gösterecek!
Yeter ki İsteyin hakkında en önemli şeylerden biri, hedeflerimize ulaşalım diye, Abraham’ın 22 farklı ve etkili yöntemi bize sunmasıdır. Nerede olursak olalım, hayatımızı daha iyi yapmak için her zaman bir yöntem vardır. Bu kitabı ve Esther ve Jerry Hicks’i seviyorum.’’
Louise L. Hay, You Can Heal Your Life’ın yazarı

Bir dönüm noktası… Enerji kaynağına bağlı olanların düşünceleriyle bağlantı kuracağınız için çok şanslısınız. Üstelik, ruhun bu sesleri anlayabileceğiniz ve hemen hayata geçirebileceğiniz bir dili konuşuyor. Size, kendi kaderinizi anlamak ve uygulamak için ayrıntılı bir plandan daha fazlasını sunuyorlar.
Dr. Wayne W. Dyer, The Power of Intention’ın yazarı

Uzun zamandır okuduğum gösteri hakkındaki en iyi kitaplardan biri…Kitabın canlandırıcı tonu, destekleyici, sevgi dolu ve tamamen pozitif.Yeter ki İsteyin’i tanıdığım herkese tavsiye ediyorum.
Dr. Doreen Virtue, Goddesses & Angels’ın yazarı,

Şu ana kadar okuduğum, sade ve basit, en etkili kitaplardan biri.Bir insanın bütün hayatı bu kitaptan öğrendikleriyle değişebilir.Ve her şey öyle bir sevgiyle anlatılmıştır ki, bu kitap bir hayat hazinesidir.
Neale Donald Walsh, Tanrı ile Sohbet kitabının Yazarı

Harika bir kitap! Eşim ve ben, bir kaç senedir, son derece pratik ve etkileyici Abraham Öğretileri’nden çok keyif aldık. Sizin de ondan faydalanacağınıza eminiz ve bu kitabı bütün arkadaşlarımıza tavsiye ediyoruz.
Dr. John Gray Men Are From Mars, Women Are From Venus (Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten) kitabının yazarı

İnanılmaz etkili, ama basit ve pratik Abraham Öğretileri, içinizdeki sese tekrar güven verecek ve sizi hayal edebileceğiniz en canlı maceralara götürecek. Yeter ki İsteyin, iyileştirici ve keyifli bir yol haritası.
Jack Canfield, Chicken Soup for the Soul (Tavuk Suyuna Çorba) serisinin yardımcı yazarı

öndeyiş
Dr. Wayne W. Dyer,
çok satan İstemenin Gücü
adlı kitabın yazarı
Şu anda ellerinizde tutmakta olduğunuz kitap günümüz dünyasında elde edebilecek olduğunuz en güçlü öğretileri içermektedir. Şahsen ben, Abraham’ın kitap boyunca sunduğu mesajlardan, Esther ve Jerry’nin 18 yılı aşkın bir sürede tutmuş oldukları kayıtlardan oldukça etkilendim ve duygulandım. Aslında, Abraham’ın benden yayıncılık hayatında bir kilometre taşı olacağına inandığım bir kitaba önsöz yazmamı istemiş olmasından fazlasıyla gururlandım. Bu kitap, tüm yayınlar arasında eşsiz bir yere sahiptir—Sürekli olarak Enerji Kaynağıyla bağlantı kurabilenlerin düşünüş tarzım öğrenebilecek kadar talihlisiniz. Dahası, Ruhun bu konuşmaları sizin kolayca anlayabileceğiniz ve hemen o anda eyleme geçirebileceğiniz türden gerçekleşiyor. Size, kendi kaderinizi anlamanız ve yerine getirmeniz için hazırlanmış bir ozalit baskıdan daha azını sunmuyor.
tik düşüncem şu oldu: Eğer bu mükemmel bilgeliği okumaya ve uygulamaya henüz hazır değilseniz, o halde sizi bu kitabı yalnızca birkaç haftalığına yanınızda taşımaya çağırıyorum. İçerdiği enerjinin bedeninizin zihninizin sunacağı her bir direnmenin içine nüfuz etmesine, formu ve sınırlan olmayan iç dünyanızda yankılanmasına ki bu genellikle sizin ruhunuz olarak tanımlanır, fakat Abraham buna Kaynağınızla olan titreşimli bağınız adını veriyor izin verin.
Bu bir titreşim evrenidir Einstein’ın bir zamanlar belirtmiş olduğu gibi, “Bir şey harekete geçene kadar hiçbir şey olmaz” Yani, her şey ölçülebilir bir sıklıkta gerçekleşir. Tüm dünyayı küçük ve incecik bileşenlere ayırın ve bütün gibi görünenin aslında bir dans atomlar ve boşlukların dansı olduğunu göreceksiniz Bu atom parçacıklarından en minik olanını ele alın ve dünyanın başlangıç ve .sonunu belirleyecek denli hızlı hareket eden bir kaynaktan kopup geldiğini keşfedeceksiniz Bu en yüksek en hızlı enerjiye Kaynak Enerji adı verilir. Siz ve herkes ve her şey bu hareketlilikten doğmuş ve sonra şeyler, vücutlar, zihinler ve egolar dünyasına yönelmiştir Bu Kaynak Enerjiyi bedenimiz de zihnimizde terk etmiş olmakla bütün dünyamızı problemler, hastalıklar, yetersizlikler ve korkularla doldurmuş oluruz.
Abraham öğretileri gerçekte size her şeyin ondan doğduğu ve yine her şeyin ona döneceği Kaynağa gitmede her bakımdan yardımcı olmaya odaklanmıştır. Bu Kaynak Enerji benim istemenin Gücü adlı kitabımda değindiğim türden bir yaklaşım sunuyor. Yine de Abraham, Kaynağa yüzde yüz oranda bağlı kalabilen biri olmanın yararıyla size aydınlatıcı bir bilgelik sunabilir —ki ben onun bu bağından asla şüphe etmem, zira kitabın her paragrafında bu durum gözler Önüne serilmektedir. Kitabın yayıncılık alanında bir kilometre taşı olduğunu söylemem de bundan ileri gelmektedir.
Sizler, zihinlerinde yalnızca sizlerin iyi oluşunu barındıran dürüst, anlamsız bir toplulukla doğrudan ve bilinçli olarak bağlantı içerisindesinizdir. Size iyiliğin Kaynağından geldiğinizi hatırlatırlar. Sizler de bu yüksek oranda etkileşimsel enerjiyi kendinize davet edebilir ve yaşamınızın her alanına önünde engel olmadan girebilmesine izin verebilirsiniz ya da ona karşı direnir ve böyle yaparak sevgi dolu ve verici olandan bağımsız kalırsınız.
Buradaki mesaj oldukça çarpıcı ve aynı zamanda öylebasittirki siz Aşk ve iyi oluş Kaynağından doğarsınız. Banş ve sevginin bu enerjisine ortak olduğunuz zaman, Kaynağınızın gücünü
yeniden kazanırsınız—bu güç arzularınızı kontrol edebilme, iyiliği çağırma, azın önceden yerleştiği yerlere bolluğu çekebilme, Tann’nın doğru insanlar ve tam olarak doğru durumlar formunda karşınıza çıkabilecek kılavuzluğunu elde etme gücüdür. Kaynağınızın yaptığı tam olarak budur ve sizler de bu Kaynaktan doğduğunuzdan, aynısını yapabilirsiniz ve yapacaksınız da.
Abraham’la şahsi olarak bir tam günümü geçirdim, Esther ve Jerry Ue akşam yemeği yedim ve Abraham’ın kayıtlarının yüzlercesini dinledim, bu nedenle bunu ük elden alabilirsiniz—tanıştığım en samimi ve ruhani açıdan en saf iki insanın size önermiş olduğu yaşamınızı değiştirebilecek bir yolculuğa çıkmak üzeresiniz. Benim Ahraham için bu Önsözü yazmamda olduğu kadar, Jerry ve Esther Hicks de bu öğretileri ortaya çıkarmadaki rollerinin korku ve merakla karışık saygınlığını içlerinde taşıyorlar.
Size bu sözleri dikkatlice okumanızı ve hemen uygulamaya koymanızı öneriyorum. Yıllardan beri dile getirdiğim bir gözlemi özetliyorlar: “Bakış açınızı değiştirirseniz, baktıklarınız da değişir.” Gözlerinizin hemen önünde değişen bütün yenidünyayı görmek ve tecrübe etmek üzeresiniz. Bu, sizden ona yeniden dönmenizi ve iyilikle dolu keyifli bir yaşam sürmenizi isteyen Kaynak Enerji tarafından yaratılan bir dünyadır.
Bu çok ama çok değerli kitapta bana da birkaç söz sarf edebilme fırsatı tanıdığın için teşekkürler Abraham.

Sizleri seviyorum—HEPİNİZİ.
Wayne

Önsöz
Jerry Hlcks
Ben bu önsöze başlarken, güneş ışıkları Mali bu sahiline akmaya başlıyor. Ve Pasifik Okyanusu’nun derin çivit rengi sabahın bu saatinde derin bir keyfe karşılık gelen sizin bu kitaptan alacağınız ifşaların değerini düşleyebiİçliğim kadar hissedebiliyorum.
Yeter ki isteyin kesin olarak “sorumuza” “hepsi bu” cevabını vermekle ilgilidir. Fakat o öncelikli olarak, isteyip de bize verilenler ve bizim onları nasıl isteyip nasıl elde edeceğimizhakkındadır. Her ne olmak, yapmak ve sahip olmak istiyorsak ona yönelik basit ve pratik bir formülü fazlasıyla net bir terminoloji ile bize vermesiyle de bir ilki teşkil etmektedir.
Yıllar önce “o”nun ne olduğuna dair bitmek bilmeyen sorularıma akla yatkın bir cevap ararken, “tarifsiz” (sözcüklerle ifade edilemez anlamında) sözcüğünü keşfettim. Tarifsiz ona yakın olarak biçimlendirdiğim bir sonuç ile çakıştı. Ona en yakın olarak teşkil edecek “fiziksel olmayan” sözcüğü ortaya çıktı, daha açık anlatabilmek için daha az kelime kullandık. Ve böylece, tam bilmenin herhangi bir durumu, bu yüzden, yine tanımsız olurdu. Başka bir deyişle, bu noktada bizim zamanmekân gerçekliğinde fiziksel olmayan, fiziksel sözcüklerle açık bir şekilde açıklanamaz.
Fiziksel tarih boyunca milyarlarca felsefe, din, fiftir ve inanışın içinden geçerek evrim geçirdik. Fakat milyarlarca düşünürün fikirleri ile inançlarını nesilden nesle aktararak Fiziksel Olmayanı açıklamak için fiziksel bir dünya bulduk
Kayıtlı tarih, biçimlenmiş bir birikimi elinde tutmaktadır Takat var olanın çok azı Fiziksel Olmayanla ilgilenir Bazdan saygı gördü, diğer taraftan bazdan birileri tarafından lanetlendi. Çoğu, buna rağmen, fiziksel olmayan ile iletişimin farkında olsa da (belki de lanetlenme ya da dışlanma korkusuyla) keşfet t ikleriylc ilgili olarak susmayı tercih ettiler.
Musa, İsa, Muhammed, Joan D’arc, Joseph Smİth… ve birçok isim var fakat çok azı İngilizce olarak biliniyordu. Fiziksel Olmayan aklın her bir temsilcisi, zamansız ve korkunç bir sonla karşılaştı. Ve böylece, her birimiz Fiziksel Olmayanın rehberliğini doğrudan çekmemize rağmen, sadece çok azımız var olan dünyamıza tercüme edilebilecek netlikte Fiziksel Olmayan düşünceler alıyoruz ve yine çok azımız kendi tecrübelerini başkalarına açma isteği duyuyor.
Eshter’in almış olduğu bu Fiziksel Olmayan düşünceyi mükemmel bir şekilde açıklamak için her zaman İngilizce kelimeler olmayabilir, hayata yeniden bakmanın yeni yollan için bazı kelime kombinasyonlanna başvuruldu aynı şekilde, standart kelimeler de yeni şekillerle (mesela, gerektirmediği halde büyük harflerle) kullanıldı. Ve bu nedenden ötürü, bize yabancı gelebilecek kelimeleri daha açık hale getirmek için kapsamlı bir sözlük hazırladık Başka bir deyişle, çok kullanılan İyi Halde Olma ifadesi, mutlu olma, zengin ve varlıklı olmaya denk getirildi. Onu itmedikçe sonra İyi Halde Olma durumu hepimize gelecektir (Aynı zamanda parça içinde, anlamını sözlükten bulamayacağınız fakat aynı zamanda yabancı da kalmayacağınız kelimeleri de kullandık).
1986dan beri, Esriler ve ben atölye çalışmaları sunmak için her yıl yaklaşık 50 şehri geziyoruz ve katılımcılar istedikleri her konuda soru sorabilmekte özgürdür; konu seçmede sınırlandırma yoktur. Atölyelerimize farklı etnik guruplardan, farklı hayat tarzlarına sahip, farklı felsefe birikimlerini kendinde banndıran…………….

Yazar

BENZER İÇERİKLER

ZAMAN YÖNETİMİ

Editor

İnsanları Çözümleme Sanatı

Editor

Kesintisiz Öğrenme

Editor
Yükleniyor....

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. İstediğiniz zaman çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku

Gizlilik ve Çerez Politikası