Kişisel Gelişim

Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır

477-Olmeden-Once-Kesfetmeniz-Gereken-5-Sir-
Eğer Hayatınızın Sonunda keşke Demek istemiyorsanız Bu Kitabı Mutlaka Okumalısınız

“Eğer bu yıl sadece bir kitap okuyacaksanız, lütfen bu kitap Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabı olsun. Dr. Izzo daha mutlu ve anlamlı bir hayatı elde etmek için gerekli olan temel noktaların sentezini yaparak bize tarihi bir hizmette bulunmaktadır. Bu olağanüstü bilgece bir eserdir -Larry C. Spears,

“Hayatınızın sonunda ‘Keşke şimdi bildiğimi daha önce bilmiş olsaydım’ demek yerine, şimdiden de bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu kitap gerçekten önemli bakış açılarına sahip insanların inanılmaz bilgeliklerini toplayan bir kitap.”
-Marshall Goldsmith

“Hangi yaşta olursanız olun, bu kitabı gerçekten daha önceden okumuş olmayı dileyeceksiniz. Buradaki kişisel anekdot ve içten bilgelik yüreğinizi kuşatacaktır.”
-Stephen Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının yazarı

“Gecelere kadar süren içten bir sohbet gibi, bu kitap hayatın anlam ve amacını arayan okuyucuları büyüleyecektir.”
-Richard J. Leider,

Mutlu bir hayatı yaşamanın sırrını bilmek istiyorsanız, bunu mutlu olmayı başarabilmiş insanlardan öğrenin.
Çoğunlukla yayınlanan televizyon programına dayanan bu kitap, kalıcı mutluluğu elde etmek için okuyucuyu içten ve samimi bir yolculuğa çıkarmaktadır. Bu kitap için, John Izzo 200’den fazla kişiyle röportaj yapmıştır. Röportaj yapılan bu kişiler 60 ile 106 yaşları arasında olan tanıdıkları tarafından hayatın anlamını ve mutluluğu bulmuş kişiler olarak gösterilen kişilerdir. Kasaba berberinden, Soykırım’dan kurtulanlara, kabile şeflerinden, CEO’lara kadar çeşitli meslek gruplarında olan bu kişilerin 18.000 yılın üzerinde bir hayat deneyimi bulunmaktadır. Izzo onlara şu tarz sorular sormuştur: Size en büyük mutluluğu getiren neydi? Daha önceden öğrenmiş olmayı dilediğiniz şey nedir? Sizin için tamamen önemli olan ve olmayan neydi? Burada Izzo birçok kişinin hayat hikayesini paylaşmaktadır. Bunların bazıları gülünç, canlı ve düşündürücüdür. Izzo beş sırrı bu insanları dinleyerek öğrenmiştir. Bu kitap ölmeden önce sizin için önemli olanı keşfetmenizde size yardımcı olacak, bazen güldürecek bazen de gözyaşlarınızın dökülmesine yol açacaktır.

5 ‘Sır’a Övgüler
“Bu kitap hayatta perspektifinizi, bakış açınızı genişletecek ve hayata sizi derinden bağlayacak anekdot ve görüşlerle dolu zengin bir kitaptır.”
—Brian Tracy, Maximum Achievement, Eat That Frog! and Flight Plan kitabının yazarı

“Hayatınızın sonunda ‘Keşke şimdi bildiğimi daha önce bilmiş olsaydım’ demek yerine, şimdiden de bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu kitap gerçekten önemli bakış açılarına sahip İnsanların inanılmaz bilgeliklerini toplayan bir kitap.”
—Marshall Goldsmith, What Got You Here Wön’t Get You There kitabının yazarı

“John Izzo büyüklerimizden öğrenebileceğimiz önemli gerçekleri açığa çıkartmış ve bu gerçekleri gerçekten canlı ve sürükleyici bir tarzda sunmuştur. Bu kitap hayatın anlamı ile ilgili yazılan diğer kitapların basit bir benzeri değildir; dikkatli bir şekilde araştırma yapılmış ve bizi bu çağda çok ihtiyaç duyduğumuz bir yol haritasının keşfine yönlendirmiştir. Yazar her bolümde kişisel anlam üzerinde durmuş ve bu bölümlerden sonra sanki onunla kişisel bir yolculuğa çıkıyormuşuz hissine kapılırız. Bu yolculuk oldukça neşeli, yürekten, bazen hüzünlü, hareketlidir fakat her zaman hayatın anlam ve amacına hizmet etmektedir. —lanet E. happ, PhD., psikolog, yazar ve CBS Keep Weü programının sunucusudur.

“Gerçekten bilge olan birisiyle oturup, ona hayat hakkında bazı önemli sorular sormak ister misiniz? Peki 200 bilge insanla oturmaya ne dersiniz? İşte John Izzo bunu yaptı ve bu kitapta size görmezden gelemeyeceğiniz gerçekleri sunmaktadır. Şaşırmaya, kışkırtılmaya, desteklenmeye ve hepsinden önemlisi sonsuza dek değişmeye hazır olun. Bu kitabı sürekli yanınızda bulundurmak isteyeceksiniz. Bilgeliğe, derin mutluluğa ve inceliğe açılan gerçekleri yaşamak için hiçbir zaman çok geç kalınmadığını hatırlatan hoş bir kitap. —Dr. Kent Af. Keith, CEO, 37ıe GreenkafCenterfor ServantLeadership, ve Anyway:

“John açıklığa kavuşturan ve öze dönüşen bir kitap yazmıştır. 5 Sır kitabını okuduğunuzda, hayatınızın geri kalanında yeni ve taze bir bakış açısıyla yer alacaksınız. Ve böyle yaşamayı çok seveceksiniz!”
—Joel Barker, fiitürist

“John Izzo muhteşem bir hikayecidir. Muhteşem hikayelerle bizi söylemek istediğine yakınlaştırmaktadır. Bu kitap rehberiniz olacaktır!” —Beverly Kaye, Kurucu ve CEO, Career Systems International ve Love it Don’t Leave it: 26 Ways to Get What You Want at Work and Love ‘Em or Lose ‘Em: Getting Good People to Stay kitabının ortak yazarıdır.
“Ölmeden önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabı mucizevi bir kitaptır: Lirik, poetik ve kuvvetlidir. Bilge yaşlılardan alınan hareketli hikayeler sayesinde, John Izzo büyük bir marifetle, dolu ve anlamlı bir hayatı yaşamanın gizemini çözmektedir. Bu kitap okunmaya değer bir kitap olmakla beraber verilen basit derslerle daha İyi yaşamanın ladini vermektedir.”
—Jitn Kouzes, The Leadership Chailenge A Leader’s Legacy kitaplarının ortakyazan.

“ölmeden önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabında yer alan bilgeliğin tadına vardıkça, daha canlandım. Bu kitap kayıp yaşlı bilgelerimizin ışığını bize taşırken, daha anlamlı yaşamanın ve bir hedefe odaklanmanın pratik yollarını gösteriyor, ‘ölüm kelimesini cesurca kitap başlığına koyan John Iizo bir tam insan olmanın ne demek olduğunu yüreklere serperek, hayattaki sağlam ve basit bilgeliği sunmaktadır.
—David Irvine, Becoming Reai: Journey to Authenticity ve The Authentk Leader kitaplarının yazarı
.
“Bildiğimizi düşündüğümüz şeyler genelde bazı şeyleri hatırlamamıza yardımcı olan şeylerdir. Bu kitap daha İyi bir hayatın üzerinde dikilen İlkelere yeniden odaklanmamızı sağlamaktadır.
—Max Wyman, The Defiant Imagitıatİon kitabının yazarı,

“Eğer bu yıl sadece bir kitap okuyacaksanız, lütfen bu kitap ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır kitabı olsun. Dr. İzzo daha mutlu ve anlamlı bir hayatı elde etmek için gerekli olan temel noktaların sentezini yaparak bize tarihi bir hizmette bulunmaktadır. Bu olağanüstü bilgece bir eserdir.”
—Larry C. Spears, President EmerHtts and Seniar Felhw, The GreenleafCenlerfor ServantLeadership

İÇİNDEKİLER
Teşekkür
Önsöz.
Bölüm Bir
Neden Bazı Insanlar Hayatlarındaki Anlamı
Bulup, Mutlu Ölüyor?
Bölüm Iki
Neden Hayat Hakkında Kasabanın Berberi
(Ve 60 Yaşın Üzerindeki 200 Kişi) İle Konuştum
Bölüm Üç
Ilk Sır: Kendinize Karşı Dürüst Olun
Bölüm Dört İkinci Sır: Hiçbir Şeyden Pişman Olmayın
Bölüm Beş Üçüncü Sır: Sevgi Dolu Olun
Bölüm Altı Dördüncü Sır: Anı Yaşayın

Teşekkür
Bu kitabı yazarken ve araştırma yaparken bana yardım eden herkese teşekkür etmek istiyorum.
Bu kitap Biyografi Kanalı için yaptığım ‘ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Şey’ isimli TV programına dayanmaktadır. Eğer bunları T V programı için hazırlamış olmasaydım, bu araştırma projesi hiçbir zaman gerçekleşemeyecekti. Bu projeye ve mesajlarıma inanan Rogers TV’den Leslie Sote’e teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten gurur duyduğum bir programı hazırlamam için saatlerce çalışan Tom, Stan ve Teo dahil diğer bütün Rogers/Biyografi ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.
Bir yazar olarak hünerlerime ve bu kitabın dünyaya taşıdığı mesajlara gönülden inanan Steve Piersanti’ye çok teşekkür ederim. Steve bu kitapta sunulan birçok noktayı somutlaştırmıştır.
Editör yorumlarıyla bu kitabı geliştirmemde oldukça yardımcı olan Anna Matranga’ya teşekkür etmek istiyorum.Beraber 100’ün üzerinde röportaj yaptığımız Leslie Knight ve Olivia Mclvor’a çok teşekkür ederim. Bu seslerin değerine gerçekten inanılmaz bir şekilde inanan ve beni cesaretlendiren Olivia’ya özel olarak minnettarım.
Yetenekli asistanım Elke’ye yardımları İçin teşekkür ederim. “Yaşlı bilge” projesini işler kılan kişiler sizlersiniz. Sizin bu çalışmaya olan inanç ve teşvikiniz her zaman en büyük değeri hak etmektedir (her gün bu çalışmaya vermiş olduğunuz sayısız desteğin değeri çok büyük).
Bu projede beni destekleyen ve beni cesaretlendiren birkaç arkadaşıma daha teşekkür etmek istiyorum: Brad Harper, Josh Blair, and Jeff VaııderVVeiIen. Orta yaşlarımda bana rehberlik eden Max VVyman’a gerçekten teşekkür ederim. Ona gerçekten minnettarım. Arkadaşım (cremy Balla (ayrıca JB ve CC olarak bilinmektedir) teşekkürlerimi sunarım, “bütün yaşamımın bu kitap için bir hazırlık olduğunu” söylemişti. Zaman ve mekanın karşısında birbirimize benzer ruhlar taşıyoruz.
Hayatı her zaman için bana ilham kaynağı olmuş ve onun aklından tam olarak yararlanmadan ölen dedem Henry Turpel’e minnettarım. Öyle görünüyor ki, röportaj yaptığım bu özel insanların hayatlarında onun sesini duydum.
Kendi hayat hikayelerini bizimle paylaşmak için bize zaman ayıran 235 kişiye teşekkür ederim. Keşke herkesin yaşamını bu kitaba sığdırabilseydim. Çoğunuzla dost olduk ve bana hatırlattığınız kadarıyla, dostluk her şeyden daha önemlidir. Hayat hikayelerini doğrudan aktaramayan kişilere de şunu söylemek istiyorum: Doğrudan aktarmasanız da. bilgeliğiniz bu kitabın mesajını biçimlendirmiştir.
Hepsinden önemlisi, hem hayatta hem de işte aşkım ve mükemmel eşim olan Leslie NolinIzzo’ya minnettarım. TV şovunun yapımcısıydı ve bazen onun hayatımın da Baş Yapımcısı
olduğunu düşünüyorum. Her zaman olduğu gibi, ya iyi yapmayı ya da hiç yapmamayı gösterdin. Kitaba ve hayatıma getirdiğin editör tavsiyeleri her şeyi daha iyi yaptı. Her zaman kalbimi kıpırdattın ve kıpırdatmaya da devam ediyorsun.
John Izzo

Önsöz
Bu kitabın önsözü okuyucunun dünyasından yazarın iç dünyasına açılan bir penceredir. Burada aşağıdaki iki sorunun cevabı verilmektedir: Yazar neden bu kitabı yazdı? Bu kitap bir okuyucu olarak bana ne sunacaktır?
Bu kitabı yazdım çünkü hayatım boyunca dolu ve anlamlı bir yaşamı keşfetmek için çabaladım durdum. Çok genç bir çocukken bile iyi yaşamanın ve mutlu ölmenin sırlarını bitmek istedim. Sevdiğim şarkıların, İzlediğim filmlerin ve okuduğum kitapların hepsi gerçekten neyin önemli olduğu ile ilgiliydi. Ayrıca hep. ölmeden önce neyin önemli olduğunu bulacağımı umdum. Sekiz yaşındayken, babamın ölmesiyle bu araştırmaya daha fazla hız verdim; babam Öldüğünde 36 yaşındaydı. Hayat kısa olabilir ve mutluluğun sırrını bulmak için ne kadar zamanımız olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceğiz
Hayatımın ilk yıllarında ölmekte olan insanlarla zaman geçirme imkanını yakalamıştım ve sonra her kişinin farklı bir
…..

Yazar

BENZER İÇERİKLER

Çekim Yasası

Editor

İnsan İsterse / Azmin Zaferi Öyküleri 1. Kitap

Editor

Sıçrayış

Editor
Yükleniyor....

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. İstediğiniz zaman çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Kabul et Daha fazla oku

Gizlilik ve Çerez Politikası